czwartek, 8 kwietnia 2021

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA 8.04

 CZWARTEK, 8.04

Drogie Dzieci,

witam Was serdecznie po świętach. Mam nadzieję, że wypoczęliście i jesteście gotowi na nowe zajęcia 😉 

Zapraszam dzisiaj na spotkanie z lekturą.

 

Temat: Spotkanie z lekturą "Brzydkie kaczątko"

 

Dzisiaj podczas zajęć:

- dowiecie się, kim był H.CH. Andersen,

- wypowiecie się na temat przeczytanej lektury,

- ułożycie plan wydarzeń,

- pogrupujecie odpowiednio podane określenia,

- napiszecie list.


Kim był H. CH. Andersen?

Znalezione obrazy dla zapytania: Jan H.Christian andersen

Hans Christian Andersen żył ponad 200 lat temu w Danii. Pochodził z biednej rodziny. Dużo czytał i słuchał opowieści babci. Gdy miał 14 lat, wyjechał do Kopenhagi. Dzięki życzliwym ludziom i opiekunom skończył szkołę. Próbował pisać wiersze, sztuki teatralne, a także opowiadania i powieści. Sławę i uznanie zyskał dzięki baśniom  : ,,Dziewczynka zapałkami", ,,Nowe szaty króla", ,,Krzesiwo", ,,Królowa Śniegu", ,,Księżniczka na ziarnku grochu", ,,Mała Syrenka" i wiele innych.



Spotkanie z lekturą H. Ch.Andersena pt.,,Brzydkie kaczątko" 

Otwórzcie ćwiczenia na stronie 66,67:

Uporządkujcie kolejność zdarzeń i nadajcie im tytuły:  

 

Wykonajcie pozostałe ćwiczenia:

 Zapiszcie w zeszycie do języka polskiego:
Lekcja
Temat: Spotkanie z lekturą "Brzydkie kaczątko".

Znalezione obrazy dla zapytania: pióro łabedzia 
Narysujcie w zeszycie tabelkę, w jednej kolumnie u góry napiszcie brzydkie kaczątko, a w drugiej piękny łabędź. Pogrupujcie wyrazy dzieląc na określenia małego brzydkiego kaczątka i określenia pięknego łabędzia. Wpiszcie w odpowiednie miejsca w tabeli.

Znalezione obrazy dla zapytania: duży łabędz
Znalezione obrazy dla zapytania: MAŁY ŁABĘDŹ
brzydki, szary, zgrabny, smutny, duży,białe pióra, niepozorny, niezgrabny, mała głowa , wdzięczny, bojaźliwy, skromny, długa szyja, duży
Jaki jest morał baśni?
 
Baśń ta poucza nas, aby nikogo nie osądzać po pozorach (po wyglądzie, chwilowym zachowaniu), ani nie wysuwać opinii zbyt szybko, gdyż takie osądy zwykle są mylne. Trzeba dać szansę na zmianę, być cierpliwym i wyrozumiałym. Nie trzeba od razu akceptować, wystarczy zacząć tolerować. Kaczątko, jak każdy młody łabędź, było szarawe i brzydkie dla kaczek oraz innych ptaków, ale nie dla łabędzi. Nikogo nie interesowało, że jest dobre, miłe, sympatyczne i nikomu nie czyni krzywdy, a wręcz przeciwnie, chce się zaprzyjaźnić. Wolano widzieć tylko to, co najłatwiej jest zobaczyć. Dlatego należy pamiętać, iż odrzucając kogoś z powodu inności, sami nie jesteśmy w porządku, bo wyrządzamy ogromne nieszczęście, przykładamy się do tworzenia niesprawiedliwości. 
Zadanie (na poniedziałek):
Napiszcie w zeszycie list do wybranych bohaterów baśni, którzy niewłaściwie traktowali brzydkie kaczątko. Przedstawcie w nim, co Wam się nie podobało w ich zachowaniu, i wyjaśnijcie, jak powinni postępować.
Zobaczcie filmik tutaj
 
Rozwiążcie test tutaj
 
 Powodzenia!
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Religia

  Na dzisiejszej lekcji omówiliśmy Przypowieść o Dobrym Pasterzu i zagubionej owcy. Pasterz oznacza Pana Jezusa, a owce ludzi. Zagubiona owc...